feed-image RSS

Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska

Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Bojničkách bola založená v roku 2001 a v roku 2011 si pripomenula svoje 10-te výročie od založenia.

Zakladalo ju 25 členov, pričom členská základňa sa postupne rozrastala a v súčasnom období je tvorená 129 členmi.

Historicky prvým predsedom bol, dnes už zosnulý, Stanislav Kotúček. Neskôr ho vo funkcii nahradil Jozef Táčovský a od marca 2011 na čele organizácie stojí pán Jozef Kubíček. Základná organizácia patrí medzi najaktívnejšie organizácie v rámci budovania a rozvoja obce o čom svedčí nespočetné množstvo brigádnických hodín odpracovaných na rekonštrukcii klubu dôchodcov a priľahlej spoločenskej záhrady. Okrem pracovných aktivít nezabúdajú na kultúrno-spoločenský život a zúčastňujú sa počas celého roka rôznych folklórnych festivalov (Myjava, Terchová, ...), výstav, náboženských pútí (Šaštín, Mariánka,...), návštev kúpalísk a pod. Pod ich záštitov sa v obci poriada výstava ovocia a zeleniny, výšiviek a predmetov ľudovej umeleckej tvorivosti, resp. rôzne prednášky a besedy. 

Kontakt: 
Marián Moravec, t.č. 0918/140887, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.